Direktlänk till inlägg 23 mars 2025
Tänkte, trodde och hoppades att det skulle komma många kompisar idag när jag gick hem till Basse. Har saknat dom medan jag var fängelsekund.
Hade varit så kallt i natt att isen försökte vakna ute på sjön. Men den dog väldigt snabbt.
Basse var ute och Poppie kom.
Alice kom också. Vi lekte en del och snackade om viktiga hundsaker. Kollade om det skule komma flera, men det kom inga. Inte ens Tilly, hörde att människorna pratade om att hon kanske sitter i Hormonhäxefängelset.
Basse berättade för Alicehusse att han är en mycket ensam hund som aldrik blir kliad. Han hade framgång och blev trodd.
Basse trodde att han skulle ha MIN boll. Kan han som vanligt glömma, jag såg till att bevaka den noga.
Alice och Poppie försökte komma över bollen. Glöm, jag vaktade den ordentligt..
Som vanligt, allt roligt har ett slut. Jag ska gå hem. Bara det att Basse försökte hänga med mej. Men honom lämnade jag in på hans Liftarplats. Perfekt, för jag fick en massa godis medan jag lyssnade på människornas oändliga tråkprat.
Gick hem, somnade gott.
Trist eftermiddagsrunda, träffade inga jag känner.
I morgon blir det något annat, ännu okänt vad.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | ||||||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | |||
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |||
17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | |||
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | |||
31 | |||||||||
|